111
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 19703 | کل بازدید : 643498 
دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
كار درماني
 

درباره

کاردرمانی علم هنر استفاده از فعالیت‌های هدفمند به منظور افزایش استقلال در عملکردهای فردی است.از دیدگاه کاردرمانی، کار به تمامی فعالیت‌های هدفمندی که ساعات بیداری ما را پر می‌کند اطلاق می‌شودبنابراین فعالیت هدفمند، فراتر از انجام کار است و عملی است که شخص را در بسیاری از سطوح رفتارهای کاری درگیر می سازد.رفتارهای کاری در سه زمینه اصلی، بر فعالیت‌های هدفمندی که افراد بطور معمول با آن درگیر هستند: یعنی حفظ موجودیت، کار و تفریح تاکید می‌کند.

هدف کاردرمانی، بالابردن استقلال عملکردی مراجعه‌کننده بگونه ای است که رفتار کاری در هر یک از زمینه‌های فوق رضایت بخش باشد.

کاردرمان و مراجع هر دو بر رفتار کاری تمرکز دارند، هدف از درمان، اولاً یافتن عناصر ویژه‌ای است که توانایی مراجع را در انجام یک فعالیت یا کامل کردن کاری از بین می‌برد. ثانیاً طراحی برنامه‌ای به منظور افزایش مهارت‌های موجود یا ایجاد مهارت‌های جدید در جهت استقلال در عملکرد است.

یکی از ویژگی‌های مهم کاردرمانی، آموزش تطبیق با محیط و تعامل متقابل فرد و محیط، به منظور بهبود توانایی‌های فرد در انجام کار است. کاردرمانی کیفیت زندگی افرادی با نقصان توانائی عملکردی را ارتقا می‌دهد و به بیمار برای استقلال هرچه بیشتر در هریک از زمینه‌های رفتار کاری کمک می‌کند.همکاران فعال در این بخش:

دکتر نازیلا اکبرفهیمی ( دکترای تخصصی کاردرمانی - روزهای شنبه و چهارشنبه)

سمیرا کیوانی (کارشناسی ارشد – هرروز بجز روزهای پنج‌شنبه)

 سمیرا رستمی (کارشناسی ارشد کاردرمانی – هر روز)

فاطمه کاکا (کارشناس کاردرمانی – هرروز)

شادی صابری(کارشناس کاردرمانی – هرروز)

 

 

دانشگاه علوم بهزیستیگروه های آموزشیمراکز پژوهشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences