111
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9683 | کل بازدید : 643436 
دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
فيزيوتراپي
 

 

فیزیوتراپی در لغت به معنی درمان فیزیكی است و در اصطلاح، علمی است كه فعالیت‌های آن به دو بخش عمده تقسیم می‌شود.

یكی فعالیت هایی كه در آن‌ها از دستگاه ها و وسایل خاص الكتریكی استفاده می‌گردد كه این وسایل خود به دو گونه هستند :
الف)وسایلی كه كار آنها تحریك عصب و عضله است و در ضایعات عصبی برای بازآموزی و نوآموزی استفاده می‌شوند.

ب)وسایلی كه برای تسكین درد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

بخش دیگر فعالیت‌ها نیز حركتی و مكانیكی هستند كه به آنها حركات درمانی گفته می‌شود و لازمه انجام آنها دانستن مكانیسم عصب و عضله و الگوهای حركتی است تا درمان كننده با توجه به اطلاعات فوق به بهبود یا افزایش توانایی بیمارانی بپردازد كه مبتلا به انواع ضایعات عصبی شده‌اند و یا دارای دردهای مفصلی مثل كمردرد یا گردن درد هستند و یا این كه به دلیل شكستگی و یا جراحی، سفتی و محدودیت حركتی دارنددر این رشته با استفاده از یك سری وسایل مثل ابزارهای الكترونیكی در جهت كاهش علائم بیماری های مفاصل، عضلات و اعصاب تلاش می‌شود. البته فیزیوتراپیست‌ها علاوه بر وسایل فوق، از یك سری حركات ورزشی و درمانی نیز استفاده می‌كنند چون برای كسب بهترین نتیجه ، باید حركات ورزشی و درمان های الكترونیكی به صورت تركیبی مورد استفاده قرار گیرد.


کلینیک فیزیوتراپی بیمارستان توانبخشی رفیده با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآزموده و اساتید دانشگاه آماده ارائه خدمت می باشد.
 این مرکز مجهز به بخشهای مختلف الکتروتراپی  با دستگاههای جدید و پیشرفته  و بخش مکانوتراپی با انواع دستگاههای ورزشی وبخش لیزرتراپی ،مغناطيس درماني  و ایزوکنتیکو درمانهاي دستي كه براي دردهاي اسكلتي-عضلاني بكاربرده مي شود شامل :

Mobilization, Myofascial Release , Strain , Counter strain , Muscle Energy Technique , Traction

می باشد. کادر مجرب این مرکز وظیفه ی خود می داند که جهت درمان هر چه سریعتر و بهبودی موثر و کامل تر هر بیماری با ارائه ی سرویس دهی کامل با زمان مناسب هر بخش و آموزش صحیح و نظارت بر حرکات ورزشی و جلوگیری از انجام فعالیتهای مضر و راهنمایی های صحیح بیماران در جهت انجام فعالیتهای روزانه ی صحیح کوشا باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حیطه‌های درمانی فیزیوتراپی و دستگاه ها و روش‌هایی که در این مرکز مورد استفاده قرار میگیرند، به بخش آموزش مراجعین، و یا تجهیزات و امکانات (شامل: لیزر، مگنت، مکانوتراپی و الکتروتراپی) رجوع کنید.

 

همکاران شاغل در این بخش:

دکتر امیرحسین کهلایی - دکترای تخصصی فیزیوتراپی و مدیریت بخش

 

خانم مژگان حسین زاده سنگاچین - کارشناس فیزیوتراپی

 

دانشگاه علوم بهزیستیگروه های آموزشیمراکز پژوهشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences