چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
آمار بازدید
 کل بازدید : 973813 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
بیمارستان توانبخشی رفیده ؛  به عنوان تنها بیمارستان دانشگاهی توانبخشی در سطح کشور و دارای امتیاز درجه یک اعتبار بخشی از وزارت  بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با استفاده  از پرسنل مجرب با حفظ کرامت  انسانی و ارتقای ایمنی بیمار در راستای بهبود مستمر کیفیت به ارائه خدمات نوین توانبخشی و درمانی متعهد می باشد
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > مسئول تیم درمانی " میثم زارع " کشتی گیر کرمانشاهی در بیمارستان توانبخشی رفیده گفت:
 


مسئول تیم درمانی " میثم زارع " کشتی گیر کرمانشاهی در بیمارستان توانبخشی رفیده گفت:

امیدواریم با اقدامات پزشکی و توانبخشی، میثم زارع به سطحی از استقلال نسبی تا کامل برسد

        مسئول تیم پزشکی و توانبخشی " میثم زارع " کشتی گیر مدال آور کرمانشاهی در بیمارستان توانبخشی " رفیده "، درباره وضعیت جسمانی زارع  گفت: این بیمار نیاز به اقدامات طولانی مدت توانبخشی و پزشکی دارد، و امیدواریم با اقدامات مستمر و منظم، به استقلال نسبی تا کامل برسد.

    " میثم زارع "، دارنده مدال برنز کشتی آزاد نوجوانان جهان و نقره آسیا که به دلیل تصادف رانندگی دچار ضایعه نخاعی شده، پس از یک دوره درمان و انجام عمل جراحی در بیمارستان طالقانی کرمانشاه، از یک ماه پیش در منزل بستری بود که از دو روز گذشته با هماهنگی معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای ادامه اقدامات پزشکی و توانبخشی به تهران منتقل، و در بیمارستان توانبخشی " رفیده " که از جمله مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است، بستری شد.

    تیم پزشکی و توانبخشی زارع در بیمارستان توانبخشی رفیده و مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (چهارشنبه) با حضور در جمع خبرنگاران، وضعیت جسمانی او و روند برنامه ریزی شده برای ادامه درمان زارع را تشریح کردند.

    دکتر" سید مجید اخوان حجازی " مسئول تیم درمانی زارع  در گفت وگو با خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اظهارداشت: با توجه به شرایط بیمار و کامل نبودن ضایعه نخاعی، امیدواریم که با اقدامات پزشکی و توانبخشی طولانی مدت و خودترمیمی نخاع ، بیمار به سطحی از استقلال، برای انجام امور شخصی خود برسد.

    دکتر حجازی که ریاست بخش آسیب‌های مغزی و نخاعی بیمارستان توانبخشی رفیده را نیز بعهده دارد،  توضیح داد: میثم زارع، در اثر حادثه رانندگی، از ناحیه مهره های ۵ و ۶ گردنی آسیب دیده است، و خوشبختانه آسیب مهره ها کامل نیست اما هم اکنون دچار ضعف در دست ها و پاهاست، حرکت اندام تحتانی ندارد و فقط حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد حرکت در اندام فوقانی دارد و دارای زخم بستر نیز می باشد.

    وی با اشاره به اینکه از دو روز پیش که بیمار در بیمارستان توانبخشی رفیده (تهران) بستری شد، اقدامات درمانی آغاز شده است، گفت: اقدامات درمانی بیمار در دو بخش پزشکی و توانبخشی اجرا می شود که مدیریت مشکلات پزشکی بیمار شامل " کنترل واکنش های نخاعی، کنترل فشارخون، کمک به بیمار بلحاظ اختلالات خلقی و سلامت روان ، کنترل فعالیت های گوارشی، پیشگیری از لخته شدن در اندام های تحتانی DVT ، درمان زخم بستر بیمار، کنترل درد و اسپاسم ، پیشگیری از پوکی استخوان و بهبود وضعیت تغذیه ای بیمار با توجه به زخم بستر" می شود.

   مسئول تیم درمانی زارع  در بیمارستان توانبخشی رفیده، افزود: اقدامات توانبخشی که از دو روز گذشته  با جدیت آغاز شده است، شامل " فیزیوتراپی " با هدف بهبود قدرت و تقویت عضلات اندام های فوقانی و تحتانی و حفظ دامنه حرکت مفاصل است ، و فعالیت های " کاردرمانی " که به استقلال بیمار با توجه به توان و قدرت جسمانی او کمک می کند.

   دکتر حجازی همچنین اظهارداشت: در کنار اقدامات پزشکی و توانبخشی، از وسایل کمک توانبخشی مانند ویلچر، تشک مواج و گردنبند طبی نیز برای بیمار استفاده می شود.

******

    دکتر بیژن خراسانی معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که در انتقال این کشتی گیر مدال آور از کرمانشاه به تهران نقش اساسی داشت، گفت: پس از اینکه خبر را از رسانه ها شنیدم به عنوان یک پزشک ناراحت شدم و در این رابطه احساس مسئولیت کردم و با پدر میثم تماس گرفتم و بعد از شنیدن شرایط فرزندش که متاسفانه از یک ماه پیش در منزل بستری است و رخم بستر گرفته، و همچنین اطلاعاتی که از پزشک معالج او در کرمانشاه دریافت کردم، با هماهنگی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، میثم را با آمبولانس به تهران و بیمارستان توانبخشی رفیده منتقل کردند.

   وی افزود: میثم روز اربعین در کرمانشاه مورد عمل جراحی قرار گرفته است و عمل جراحی سبب شده فشار از روی مهره های آسیب دیده  ناحیه گردن برداشته شود. اما با توجه به اینکه میثم اکنون از ناحیه گردن به پایین مشکل دارد، نیازمند اقدامات تخصصی توانبخشی است که بصورت گروهی و تیمی روی بیمار انجام می شود، ضمن آنکه همکاران جراح مغز و اعصاب در بیمارستان توانبخشی رفیده هم بررسی می کنند که چه کارهایی می توان برای بهبودی او انجام داد.

   دکتر خراسانی ادامه داد: با توجه به وجود زخم بستر، اقدامات حمایتی و درمانی در حال انجام است و در کنار تمامی اقدامات پزشکی و توانبخشی، مشاوره های روانشناسی نیز برای بیمار اجرا می شود تا سلامت روان بیمار نیز تامین گردد.

   معاون درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تاکید کرد که این دانشگاه شرایطی را فراهم کرده تا میثم از بهترین امکانات تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان توانبخشی رفیده استفاده کند.

   وی در خصوص هزینه های درمان میثم زارع گفت:  اکنون موضوع مهم برای ما هزبنه درمان نیست بلکه مسئولان بیمارستان و دانشگاه عزم را جزم کردند تا هرآنچه که در توان علمی و تخصصی دارند، برای بهبودی این ورزشکار کشورمان بکار بگیرند و امیدواریم که خیرین و سازمانهای مربوطه نیز برای تامین هزینه‌های درمان او وارد عمل شوند.

   گفتنی است، جمعی از پیشکسوتان کشتی کشورمان و دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی امروز از "میثم زارع " کشتی گیر ۲۰ ساله کرمانشاهی عیادت کردند.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت، نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (توانبخشی، رفاه و سلامت اجتماعی ، سلامت روانی) همچون " فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، گفتاردرمانی، سالمندشناسی،  روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، سلامت در حوادث و بلایا و ... " اقدام می کند.

    این دانشگاه از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان جامعه ارائه می دهد.

 

 

 

1398/08/23 - ١٠:٥٨ / شماره خبر : ١٥٥١٦ / تعداد نمایش : 50

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت  به صفحه اصلی

 

آدرس: تهران،  قیطریه، بلوار اندرزگو

خيابان  سليمی جنوبی،

کوچه شهید نعمتی

بیمارستان توانبخشی رفیده

تلفن های تماس و پذیرش بیمار:

       22205326  - 22678519 - 23570

فاکس: 22232741

پست الکترونیک: 

rofeideh.hospital@uswr.ac.ir

تماس مستقیم با مدیریت بیمارستان

دانشگاه علوم بهزیستیگروه های آموزشیمراکز پژوهشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیبیمارستان توانبخشی رفیده

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences