يکشنبه ٠٦ مهر ١٣٩٩
آمار بازدید
 کل بازدید : 971832 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
بیمارستان توانبخشی رفیده ؛  به عنوان تنها بیمارستان دانشگاهی توانبخشی در سطح کشور و دارای امتیاز درجه یک اعتبار بخشی از وزارت  بهداشت درمان و آموزش پزشکی، با استفاده  از پرسنل مجرب با حفظ کرامت  انسانی و ارتقای ایمنی بیمار در راستای بهبود مستمر کیفیت به ارائه خدمات نوین توانبخشی و درمانی متعهد می باشد
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > نهمین گراند راند در سال 1399، برگزارگردید.
 


به گزارش روابط عمومی بیمارستان توانبخشی رفیده

نهمین گراند راند در سال 1399، برگزارگردید.

هشتمین گراند راند در سال 1399، در بخش استروک در مورخ 99/6/22 برگزارگردید.

     نهمین گراند راند در سال 1399،  در بخش استروک در مورخ 99/6/22 برگزارگردید. در این جلسه دکتر هاشم شمشادی معاون آموزشی بیمارستان، دکتر محمد صیاد نصیری رئیس بخش استروک، دکتر سینا کشاورز پزشک مقیم، دکتر نازیلا اکبرفهیمی دکترای کاردرمانی و رئیس بخش کاردرمانی، مریم ده بزرگی مترون، پروین عصمتی سوپروایزر آموزشی، دکتر شمعانه محمدی دکترای پرستاری، فرناز فرومدی سرپرستار بخش استروک، رستمی کارشناس ارشد کاردرمانی، اقای توفیقی کارشناس فیزیوتراپی، میترا نوذری، حضورداشتند.

بیمار ع.ج 22 ساله به دنبال HIE 5 ماه قبل در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و با کوادری پلژی مرخص شده است و برای توانبخشی در بیمارستان توانبخشی رفیده در سرویس دکتر محمد صیاد نصیری بستری شدند، مشاوره طب فیزیکی و توانبخشی و مددکاری انجام شده، در بدو ورورد FIM بیمار 60 بود و در حال حاضر FIM بیمار 90 می باشد.

کاردرمانی : در ابتدا بیمار محدودیت در اندام فوقانی و تحتانی و تنه و لگن داشت، حتی کنترل تنه و تعادل نشستن هم نداشت و نمی توانست فعالیت های نشسته ADL را انجام دهد، مثل غذا خوردن و لباس پوشیدن ولی با تقویت اندام فوقانی و تنه تمام فعالیت ها ی نشسته مستقل شد. کنترل لگن بهتر شد و در نهایت ایستادن با کمی کمک انجام شد و با واکر راه می روند.

فیزیوتراپی : محدودیت دامنه حرکتی در اندام فوقانی داشت، کنترل تنه نداشت، حرکت اکتیو در اندام تحتانی نداشت، با فیزیوتراپی محدودیت ها برطرف شده و توانست با واکر کمر را نگه دارد و به راه رفتن مستقل برسد.

پرستاری : اموزش های لازم در مورد جا به جایی و پیشگیری از زخم بستر، عفونت ادراری، سقوط constipation و خستگی زودرس، بهداشت فردی و آموزش پروتکل های بهداشتی مربوط به کووید 19 انجام گرفت.

پزشک معالج : دکتر محمد صیاد نصیری پزشک معالج بیمار توضیحاتی را در مورد توانبخشی و درمان بیمار ارئه نمودند.

در پایان دکتر هاشم شمشادی که مدیریت جلسه را برعهده داشتند از زحمات دکتر محمد صیاد نصیری و گروه توانبخشی و پرستاری که توانستند بیماری را که بدو ورود کوادری پلژی داشت و به این مرحله از استقلال رسید تشکر کردند.

انتهای خبر / تهیه خبر و عکس : ف.شفیعی

 

1399/06/25 - ١٢:٤٩ / شماره خبر : ١٧٣١٣ / تعداد نمایش : 39

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
بازگشت  به صفحه اصلی

 

آدرس: تهران،  قیطریه، بلوار اندرزگو

خيابان  سليمی جنوبی،

کوچه شهید نعمتی

بیمارستان توانبخشی رفیده

تلفن های تماس و پذیرش بیمار:

       22205326  - 22678519 - 23570

فاکس: 22232741

پست الکترونیک: 

rofeideh.hospital@uswr.ac.ir

تماس مستقیم با مدیریت بیمارستان

دانشگاه علوم بهزیستیگروه های آموزشیمراکز پژوهشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیبیمارستان توانبخشی رفیده

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences